Tytuły

Opowieści z Północy

Poznaj nasze audiobooki

Królowe Wikingów

Wyobraź sobie średniowieczną Norwegię, wąskie zaułki osad wyłożone drewnianymi balami i królewski dwór, gdzie dumni, żądni władzy wikingowie ulegają czarowi pięknych dziewcząt. Jak myślisz, czego dowiesz się o kobietach, słuchając wyjątkowej historii królowej Ellisiv? Dlaczego do głębi poruszy Cię wybór księżniczki Marii? I czemu zapragniesz odkryć ponurą tajemnicę Brigidy, rywalki Ingerid?

o autorce

Frid Ingulstad

Frid Ingulstad to jedna z najbardziej popularnych autorek serii książkowych w Norwegii. Dotąd spod jej ręki wyszło ponad dwieście powieści: sagi, a także książki z zakresu literatury faktu, książki dla dzieci i inne. Jest min. autorką takich serii jak: Wiatr nadziei, Przepowiednia księżyca, Królowe Wikingów. Trzy ostatnie ukazały się w Polsce i zachwyciły Czytelników.

Frid Ingulstad przywiązuje dużą wagę do poprawności historycznej w swoich powieściach, ceniona jest za styl, w jakim od lat pisze książki. W listopadzie 2017 r. autorce przyznano spektakularną nagrodę stowarzyszenia językowego Riksmalsforbundet za niezwykłą dbałość o piękny, poprawny język norweski w literaturze.

W marcu 2018 r. Frid przyznano Królewski Medal Zasługi w uznaniu za szczególne zasługi dla obywateli w dziedzinie literatury. Medal ten autorce wręczył osobiście król Norwegii, Harald V.

Saga o Ludziach Lodu

W Sadze o Ludziach Lodu odnajdziesz wiele ciepła, miłości i zrozumienia dla tych, którzy są inni. Spotkasz istoty z innych światów stojące po przeciwnych stronach w walce dobra ze złem. Urzeknie Cię magia i tajemnicza aura powieści. Pokochasz bohaterów, za którymi podążysz, by przeżywać ich przygody, radości i porażki. I jak na szpilkach będziesz czekać na kolejne tomy.

o autorce

Margit Sandemo

Margit Sandemo to niekwestionowana królowa norweskich sag, autorka kultowej Sagi o Ludziach Lodu, a także Sagi o Czarnoksiężniku, Sagi o Królestwie Światła, Tajemnicy Czarnych Rycerzy, ponad czterdziestu niezależnych opowieści i wielu innych. 

Jej mama była Szwedką pochodzącą z szanowanej rodziny szlacheckiej. Ojciec to Norweg i co ciekawe, nieślubny syn znakomitego pisarza Bjørnstjerna Bjørnsona. Margit dość wcześnie odkryła w sobie zdolności nadnaturalne; widziała postaci umarłych, przewidywała przyszłość, znała myśli innych ludzi. Wybierając zawód, wiedziała, że będzie to dziedzina artystyczna, ale pisać zaczęła dość późno; zbliżała się do czterdziestki. A jednak odniosła oszałamiający sukces.

W swojej twórczości przekazywała Czytelnikom wszystko to, co sama uważała za niezwykle ważne: miłość do ludzi, zwierząt i wszelkich żywych istot, poszanowanie przyrody, wolność w ludzkich wyborach, zrozumienie dla odmienności. Choć życie jej nie oszczędzało, była osobą ciepłą, życzliwą, łagodną i pełną pokory. Zmarła 1 września 2018 r.
ul. Gołębia 73, 05-420 Józefów