Saga o Ludziach Lodu

Przekleństwo złego przodka

Czy wiesz, jak to jest być innym, odepchniętym, samotnym? A jak to jest być kochanym, spełnionym? O tym opowiada Saga o Ludziach Lodu.
To niezwykła historia Tengela Dobrego i jego potomków, którzy od wieków zmagają się z ciążącym na całym rodzie przekleństwem złego przodka. Ludzie Lodu, odsunięci przez społeczność z powodu swoich nadnaturalnych zdolności, oskarżani o czary, na zło zawsze odpowiadają dobrem.

o autorce

Margit Sandemo

Margit Sandemo to niekwestionowana królowa norweskich sag, autorka kultowej Sagi o Ludziach Lodu, a także Sagi o Czarnoksiężniku, Sagi o Królestwie Światła, Tajemnicy Czarnych Rycerzy, ponad czterdziestu niezależnych opowieści i wielu innych. 

Jej mama była Szwedką pochodzącą z szanowanej rodziny szlacheckiej. Ojciec to Norweg i co ciekawe, nieślubny syn znakomitego pisarza Bjørnstjerna Bjørnsona. Margit dość wcześnie odkryła w sobie zdolności nadnaturalne; widziała postaci umarłych, przewidywała przyszłość, znała myśli innych ludzi. Wybierając zawód, wiedziała, że będzie to dziedzina artystyczna, ale pisać zaczęła dość późno; zbliżała się do czterdziestki. A jednak odniosła oszałamiający sukces.

W swojej twórczości przekazywała Czytelnikom wszystko to, co sama uważała za niezwykle ważne: miłość do ludzi, zwierząt i wszelkich żywych istot, poszanowanie przyrody, wolność w ludzkich wyborach, zrozumienie dla odmienności. Choć życie jej nie oszczędzało, była osobą ciepłą, życzliwą, łagodną i pełną pokory. Zmarła 1 września 2018 r.

Pięć wydań w Polsce

Saga o Ludziach Lodu ukazuje się
w Polsce po raz szósty od 1992 r. i ma
u nas rzesze fanów. Do dziś sprzedano
w naszym kraju ponad
12 milionów egzemplarzy!

Teraz jako audiobook!

Po raz pierwszy masz okazję posłuchać
Sagi o Ludziach Lodu w aktorskim nagraniu
Sylwii Nowiczewskiej  w aplikacji Storytel.
Wypróbuj aplikację przez 14 dni. Bezpłatnie.

Zaczaruj swój dzień nastrojową opowieścią

Posłuchaj pierwszego
i drugiego tomu i daj się
porwać tej wciągającej
historii

Tom pierwszy

Zauroczenie

Posłuchaj

Tom drugi

Polowanie na czarownice

Posłuchaj

Kolejne tomy Sagi o Ludziach Lodu do słuchania co dwa tygodnie. Wysłuchasz ich wyłącznie w Storytel.pl, kupując miesięczny abonament za 29,90 zł.

Saga o Ludziach Lodu nie ma sobie równych

Odbierz ebook w prezencie!
Czy to Saga o Ludziach Lodu, a może inna skandynawska książka lub seria CIę zachwyciły? Opowiedz nam o tym, wypełniając formularz obok, i odbierz ebook w prezencie.
Do dziś tysiące sympatyków żyje tą serią, tworząc funkluby i grupy zainteresowań, a uczestnicy z zaangażowaniem wymieniają się opiniami o niej.
Dołącz do nich!
ul. Gołębia 73, 05-420 Józefów